راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

خریت محض 2

چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰

خریت محض می دانی یعنی چه ؟! یعنی یادت برود که صاحبی داری و عملت ، حتی دم و بازدمت باید برای رضای او باشد. چشمها ، گوش ها ، پاها ، دست ها ، اعضا و جوارحت ، سلول سلول تنت ، باید در مسیر او حرکت کنند . وای خدای من !! چه حرف های قشنگی ! چقدر خوب بلدم حرف بزنم ... یادم باشد یک روز که بچه ها جمع بودند برایشان اینها را بگویم تا بفهمند چه آدم خوبی هستم !

خریت محض یعنی این ! یعنی چیزی که می دانی را ندانی ! یعنی لنگ در هوا باشی و تکلیفت نامعلوم باشد . خودت ندانی آخر چه کاره ای ! آویزان باشی همیشه ، عمرت تلف شود و فقط این وسط بیننده باشی و متضرر ! هوار ای خدا !!! چقدر من قشنگ می نویسم ! همه باید بفهمند این را !

خریت محض یعنی جلوی پای سلطان ، دست به دامن گدا شدن . یعنی سر به زیری را به سربلندی فروختن . یعنی گردن خود را داوطلبانه آماده قلاده کردن . یعنی خریت محض ! یعنی در جهل مرکب ابدالدهر ماندن ، یعنی له له زدن برای خاروخاشاک زمین ، یعنی کندن پرهای پرواز با دستان خود و از این یعنی ها الا ماشاءالله ...!

خریت محض ، مساوی است با خواریت محض ، با ذلت ! خدا نکند به ذلیل بودن عادت کرده باشیم .

ای سر چشمه عزت ! دریابمان !
فان العزه لله جمیعا ...

پ.ن : آهای ! نشود فردا روزی بیاید و تو دوباره زیر همه چیز زده باشی ! نیاید آن روزی که ورد زبانت "بی خیال" باشد ! حواست را جمع کن ! ازت نا امید شود ...

آن روز را نیاورد .
  • ۹۰/۰۳/۲۵
  • محمدمهدی

نظرات (۱)

ان شاء الله
آرزوی من هم همین هاست...
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.