راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

توفیق

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲

گوش شیطان کر ، امروز یازده نفر را - هر کدام را به نوعی - مهمان کردم ! خداوند بیشترش کند ... شکر !

 • ۰ نظر
 • ۲۸ مرداد ۹۲ ، ۲۲:۱۸
 • محمدمهدی

امضا

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

استاد خطمان خاطره ای را تعریف می کرد : زمانی که تازه شروع کرده بودم به خطاطی حسابی در بانک باز کردم. یکسال به طور جدی به تمرین خط پرداختم و توانستم پیشرفت خوبی داشته باشم. روزگار طوری گشت که برداشتی از حسابم نداشتم. بعد از یک سال به بانک مراجعه کردم برای گرفتن مقداری پول. پس از امضای برگه ی برداشت ، کارمند بانک به سراغ پرونده ام رفت تا امضایم را با امضای حساب تطبیق دهد. من که از پشت باجه حرکات او را دنبال می کردم ، فهمیدم با وسواس بسیار هر دو امضا را نگاه می کند. بعد از اینکه به نتیجه ای نرسید از همکاران دیگرش کمک گرفت و بعد از دقایقی پیش من آمد و گفت : متاسفانه امضای شما با امضای حساب همخوانی ندارد ! بعد از تعریف کردن قضیه ی تمرین خط و نشان دادن سند و مدرک برای اثبات خودم ، با وساطت رئیس شعبه قضیه ختم به خیر شد.


حدود دو سال بعد از افتتاح حساب ، به دلیل اینکه تراکنش های بانکی ام اغلب از طریق کارت انجام می شد ؛ به بانک مراجعه ای نداشتم. احتیاج بود تا مبلغ زیادی را به صورت نقد دریافت کنم. پس از پر کردن برگه ی برداشت ، کارمند محترم بانک گفتند که امضایم با امضای حساب مطابقت ندارد و از من خواستند شبیه امضای حساب امضا کنم و برای کمک بیشتر مانیتورشان را به سمت من چرخاندند و من سرمشق گرفتم و نهایتا با دو امضایی که با تغییر فرم دادن لب و لوچه ی کارمند بانک متوجه شدم همچنان شباهتی به امضای حساب ندارد ، مبلغ را دریافت کردم !
در راه برگشت بودم که از بانک تماس گرفتند و گفتند کارت ملی ام را جا گذاشته ام ...

نتیجه گیری جامعه شناختی : پیشرفت جوامع باعث پایین آمدن تعهد کار می گردد !!
نتیجه گیری فلسفی : امضای هر شخص در لحظه برای او تعریف می شود و در لحظه ی بعد دیگر امضای او نیست !
نتیجه گیری معتدل : ماه رمضان ماه رحمت است و عید فطر نیز عید رحمت ؛ بیایید دل ها را به هم نزدیک کرده و امضاهایمان را یکی کنیم !
نتیجه گیری مکانیزاسیونی : بانکداری الکترونیک باعث تقویت و بهبود مبادلات اقتصادی می گردد.
نتیجه گیری مجلسی : احسنت ... احسنت !!

 • ۱ نظر
 • ۲۳ مرداد ۹۲ ، ۲۰:۰۰
 • محمدمهدی

دره گاوان

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲

به لطف خدا ، امسال مهمان مردم روستای شریف آباد دیواندره ی استان کردستان هستم. شهرستانی سنی نشین با جمعیت پنجاه هزار نفره که روستاهایش از تماشای سیمای جمهوری اسلامی ایران محرومند. بعد از عملیات گسترده ای که دو سال پیش توسط سپاه انجام شد هیمنه ی اشرار شکست اما پس مانده های کومله و پژاک همچنان در روستاها مخفیانه زندگی می کنند و همین ماه قبل در کمینی که در راه گذاشته بودند دو نفر از پاسدارها را به شهادت رسانده اند. دو سال پیش ، در سفر شناسایی ، موشک های سپاه بچه ها را حسابی با منطقه آشنا کرد! 

در قصه ی خدمت رسانی به مناطق محروم، به این نتیجه رسیده ام که در هر حوزه ، بدون تکیه بر تخصص و تجربه، گره از کار مردم باز کردن کار سطحی است و در دراز مدت به بی اعتمادی آنها می انجامد و همچنان بر این باورم که از جهادی گفتن و نوشتن همچنان لقمه ی بزرگتر از دهانم است !

 • ۲ نظر
 • ۲۲ مرداد ۹۲ ، ۲۱:۵۴
 • محمدمهدی

مریض

يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲
من حقیقتا به لحاظ روحی و روانی بیمار هستم ...

اللهم اشفی ، انت الشافی !
 • ۲ نظر
 • ۲۰ مرداد ۹۲ ، ۲۳:۴۴
 • محمدمهدی

وزر و وبال

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲

به بهانه ی همه ی کارهایی که می کنم و ...

ما اومدیم بجنگیم، جنگ یه روزش پدافنده، یه روزش صبره، یه روزش مقاومته، یه روزش استقامته، یه روزش هم شوق پیروزیه. اگر ما وابسته ی شوق پیروزی باشیم ، معلوم می شه برای دنیا داریم می جنگیم؛ برای اون حساب کتاب های خودمون نمی جنگیم ؛ برای حساب کتاب هایی که خدا برامون قرار داده برای اونا نمی جنگیم ...

دریافت
صدای شهید حسن باقری (297 کیلوبایت)
 • ۳ نظر
 • ۰۱ مرداد ۹۲ ، ۱۷:۳۴
 • محمدمهدی