راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

۵ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

خاک بر سر

دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳
زندگیه واسه خودم درست کردم !
 • ۰ نظر
 • ۲۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۳:۰۶
 • محمدمهدی

خورجین و روغن حیوانی - طرح تحول اقتصادی

پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۳

این مطلب را بنا به درخواست یکی از دوستان ، بابت ساخت یک محصول چندرسانه ای نوشتم. بعد از نگارش ، نه از آن دوستمان خبری شد نه از محصول چند رسانه ای ! فکر می کنم به این نتیجه رسیدند که بروند کار دیگری بکنند مثل مسافر کشی ، عملگی ، مقنی گری و از این دست مشاغلی که عرق جبین تولید می کند !

پس از دوران مشروطه و تاسیس مجلس شورای ملی ، دولت ها یکی بعد از دیگری توسط مردم انتخاب شدند و افسار مدیریت اجرایی کشور را به دست گرفتند. مجلسی ها مدام قانون تصویب می کردند و دولتی ها هم مدام اجرا ! مردم هم چشمشان به مجلس و دولتشان بود ! بعد از مدتی که دولت مردان خسته شدند ، قوانین مجلس را زوج و فرد کرده و یکی در میان اجرا کردند. همان جا بود که طرح زوج و فرد برای اولین بار در تاریخ مملکت اجرا شد. یکی از طرح هایی که به همین دلیل مغفول ماند ، نشانه گیری یارانه ها بود طوری که در دوران سازندگی هر بار با انجام عمل «ده بیست سی چهل» و «پالام پولوم پیلیچ» توسط دولت مردان، مغفول می ماند و اجرا نمی شد. تا اینکه با روی کار آمدن میرزا محمود بیک گرمساری روش انتخاب مصوبات مجلس به طریق بازی «سنگ ، کاغذ ، قیچی» تغییر یافت و بعد از این بود که قانون نشانه گیری یارانه ها که هی انتخاب نمی شد ، بالاخره در دستور کار دولت قرار گرفت و اینچنین بختش باز شد !
اوضاع مملکت به جایی رسیده بود که مصارف مردم رو به افزایش بود. طوری که در سال 2012 قجری دولت سه میلیارد دلار بابت سوبسید خرج کرد. در آن دوران این رقم برابر یک دهم یارانه ی پرداختی کل دنیا بود ! دولت می خواست قیمت ها را ول کند و یارانه را مستقیم به دست رعیت برساند و موازی با این اقدام ، سیستم مالیاتی ، گمرک و توزیع را به اصطلاح هدفمند نماید ! گابریل باتیستوتا مورخ و بازیکن مطرح فوتبال آرژانتین در کتاب «تاریخ چند سال قبل ایران از تاسیس قاجار تا بعدش» ، مهم ترین مقطع اقتصادی تاریخ ایران را اجرای طرح سوبسید رعیتی یا همان نشانه گیری یارانه ها می داند. 
 • ۴ نظر
 • ۱۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۷:۵۴
 • محمدمهدی

نسیمی کز بن آن کاکل آید ...

چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳


امروز در راه دانشگاه ، تعدد ماشین های پلیس اعم از نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی توجه ام را جلب کرد. جلوتر که رفتم تراکمشان بیشتر شد طوری که هر صد متر یک اکیپ پلیس ایستاده بود. مسیری حدود یکی - دو کیلومتر به همین منوال طی شد. طاقت نیاوردم. کنار خیابان رفتم و جلوی یکی از اکیپ های پلیس نگه داشتم. شیشه ی ماشین را پایین دادم و بعد سلام - علیک گفتم که فضولی امانم را برده و دلیل داستان امروز را پرسیدم. جناب سروان جواب داد که برای حفظ امنیت است که هر چه پلیس در شهر بود آمده کف خیابان. پرسیدم اگر حفظ امنیت است چرا دیروز خبری نبود ازتان که دستور حرکت را صادر کرد و خواست که مزاحم کارشان نشوم ... به حضور و غیاب استاد رسیدم !


در راه تهران ، هادی دو تا هلی کوپتر (چرخ بال) را در آسمان دید و گفت که به سمت پایگاه هوانیروز قزوین می روند. جلوتر که رفتیم و از پل اتوبان شهید باکری سمت اکباتان پیچیدیم ، معلوم شد تعداد هلی کوپتر ها سه تاست و جلویمان در یک خط حرکت می کردند. همینطوری به شوخی گفتم : آقا تو این هلی کوپتره ! و توضیح دادم که برای حفظ امنیت معمولا با سه یا چهارتا هلی کوپتر پرواز می کنند ... بعد از ظهر بود که پیامک آمد رهبر انقلاب امروز از یک کارخانه بازدید کرده اند. شصتم خبردار شد داستان از چه قرار است ... آمدید ، نبودیم ، رفتید !


پ.ن : بی خیال همه ی دعواها و بی تقوایی مسئولین دولتی و جو بد جامعه ، پاره ی جگرمان و بهانه ی نفس کشیدنمان را عشق است ! آقاجون ... عاشقتیم !

 • ۳ نظر
 • ۱۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۲:۲۳
 • محمدمهدی

شهید گمنام سلام !

دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۳

هفته ی دیگر قرار است در دانشکده ما دو شهید گمنام دفن شود.

به اندازه ی یک خروار یک دفعه کار روی سر بچه ها خراب شده منتها من این وسط مانده ام بیکار.

کاری برای من وجود ندارد ... شاید یک دوربین دستم دادند !

 • ۱ نظر
 • ۰۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۳:۵۱
 • محمدمهدی

-

پنجشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۳

نسل آینده درباره ی تو چه فکر می کند ؟

 • ۰ نظر
 • ۰۴ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۲:۰۸
 • محمدمهدی