راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

۵ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۰ ثبت شده است

2سال بی بهجت

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۰
صرف حرف زدن در مورد شخصیت آیت الله بهجت ، توفیق و سعادت می خواهد که حقیر مع الاسف ندارم ...
همین که اینجا ، به تصویر ایشان مزین شود ، برایم کافی است ...

پ.ن : نوشته ای آماده کرده بودم به مناسبت رحلت ایشان و داخل سر رسیدم نوشته بودم . سررسیدم همیشه همراهم بود ... نمی دانم امروز کجا جایش گذاشتم .

 • ۶ نظر
 • ۲۸ ارديبهشت ۹۰ ، ۰۸:۲۶
 • محمدمهدی

نون والقلم ...

شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۰
مدت زیادی است که خداوند و خودم ، خودم را از نعمت رایانه در خانه محروم کرده ایم !
همان هنگام که وانگهی هاردش Crash کرد و صفحه آبی اش را نشانم داد و دیگر DVD-Rom های مختلف ، اثری از حیات رویش نمی دیدند و فن CPU اش ، برایش حکم چیلر حرارتی را داشت و دمای بنده خدا از 85 درجه سانتی گراد پایین تر نمی رفت ؛ عذرش را خواستم و به زیر تخت فرستادمش و اکنون این است حکایتم که کار با کامپیوتر در حد ضرورت . آن هم فقط در سایت دانشگاه و لاغیر . این شروع خوبی برای یک کشاورز است که مقداری خودش را به طبیعت نزدیک کند . خدا را شکر وقت اضافه که قبلاً برایم نایاب بود ، اکنون به وفور یافت می شود و سعی در استفاده از آن را دارمی . به امید حق !
فلسفه بند بالا ، تنها این است که بگویم ، مثل رفقا نمی توانم هر چه به ذهنم رسید را سریعاً در دنیای مجازی قرار بدهم و باید پروسه خاصی را طی کنم تا این مهم به سر انجام برسد . برای همین آنطور که باید و شاید ، نمی شود با توجه به مسائل روز نوشت و مطالب کمی بیش از حد بیات به نظر می آیند . ولی خب ، طبق اصل کاچی به از هیچی ، همین را غنیمت می شمرم و خدا را شکر می کنم که هنوز نعمت در دست گرفتن قلم را ، سلب نکرده ازم . شکر !
 • ۱ نظر
 • ۲۴ ارديبهشت ۹۰ ، ۱۲:۱۷
 • محمدمهدی

تذکر لسانی ، وظیفه همگانی

شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۰
بین نماز مغرب و عشا بود. نماز غفیله ملت تمام شده بود و آقای میکروفون به دست دعای "اللهم انا نسئلک و ندعوک..." را خوانده بود و بعد قرائت آیه "امن یجیب" ، حمد و سه قل هو الله را برای شادی روح اموات در شب جمعه به پایان رسانده بود و مشغول صحبت در مورد برنامه های امشب و فردای مسجد بود که دعای کمیل است و فردا نماز جمعه اتوبوس می رود و پس فردا ...
از پایان نماز اول ، حدود یک ربع می گذشت و حوصله ام سر رفته بود. احساس کردم در آن لحظه کار خاصی ندارم جز انتظار برای شروع نماز دوم .
دست در جیب کردم و تلفن همراهم را به جهت بررسی برای رسیدن پیامک جدید بیرون آوردم. هنوز قفل گوشی باز نشده بود که آقای دست راستی ام در گوشم گفت که ولش کن ! در مسجد فقط باید دعا بکنی و کار دیگر کردن مکروه است و خجالت بکش و احتمالاً در دلش گفت یک ذره آدم باش ! به آقاهه گفتم که دعایم تمام شده و او هم گفت که باید باز هم دعا کنم ! و من هم دعا کردم . برای خودم که آدم باشم و در مسجد به غیر از دعا و خواندن قرآن و نماز کار دیگری نکنم . از ته دل دعا نکردم . دعایم هم مستجاب نشد چون بعد نماز دوم ، با یکی از رفقای قدیمی که بعد از عمری ملاقاتش کردم نشستم و گپ زدیم !
یک ذره آدم باش !!
 • ۵ نظر
 • ۲۴ ارديبهشت ۹۰ ، ۱۱:۱۸
 • محمدمهدی

دلا بسوز ...

چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۰
دلا بسوز که سوز تو کارها بکند
دعای نیمه شبی دفع صد بلا بکند ...
پ.ن : دلم نسوخته کارهایی شد ، وای به حال روزی که بسوزد لاکردار .
 • ۶ نظر
 • ۲۱ ارديبهشت ۹۰ ، ۰۷:۴۰
 • محمدمهدی

Unknown

يكشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰
بسم الله
با عرض سلام خدمت برادران همکارم یگان ویژه نیروی انتظامی
خدا قوت ! دست مریزاد !
نمایش غیرتمندانه تان را در بازی با تیممان از سایت های خبری دیدم . چه کردید با یک مشت جوجه که جیک جیک اضافی کردند .
 • ۰ نظر
 • ۱۸ ارديبهشت ۹۰ ، ۰۴:۴۴
 • محمدمهدی