راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

بعضی از رفقا ...

جمعه ۲۱ مرداد ۱۳۹۰
تقدیم به رفقایی که از رفاقتمان بی خبرند ...
 • بعضی از رفقا ، فقط به این درد می خورن که توی فیس بوک بفهمی از چی خوششون میاد و جدیداً کجاها رفته اند و با کیا رفیقن و گاهی اوقات هم زیر پست هاشون باهاشون دعوا کنی !
 • بعضی از رفقا ،‌ فقط به این درد می خورن که توی حافظه ی تلفنت ،‌کنار بقیه شماره هات ،‌اسمی ازشون برده بشه و فقط لیست کانتکت هاتو زیادتر بکنن و پیدا کردن بقیه رو سخت تر !
 • بعضی از رفقا ،‌ فقط به این درد می خورن که به واسطه اونا ،‌خاطرات قدیمیتو به یاد داشته باشی . خاطره روزهای شادی ،‌ خبط و خطاها ، گریه ها و خنده ها ... اینم یه جورشه دیگه !
 • بعضی از رفقا ، فقط به این درد می خورن که جزوه های ناقص ات رو به کمکشون کامل کنی ،‌ فاصله بین دو کلاس رو باهاشون بگذرونی و توی سلف کنارشون بشینی !
 • بعضی از رفقا ، فقط به این درد می خورن که با هم بزنید تو کار کاسبی و ارتزاق کنی باهاشون ! (هنوز این یه قلم رو تجربه نکردم ولی به گمونم وجود داشته باشه.)
 • بعضی از رفقا ،‌ فقط به این درد می خورن که به واسطه اونا رفقایی پیدا کنی که هر کدومشون به یه دردی بخورن !ً
 • بعضی از رفقا ، [گاهی اوقات] فقط به این درد می خورن که وبلاگشون رو بخونی !!
 • بعضی از رفقا ،‌فقط به این درد می خورن که ذهنتو درگیر خودشون بکنن ... توضیح بیشتر هم نداره !
 • بعضی از رفقا ، فقط به این درد می خورن که بعد از عمری ،‌توی خیابون ببینیشون و یا نشناسنت یا بشناسنت و وانمود کنن که نشناختنت و یا بشناسنت و باهات دست بدن و بعدش ازت بپرسن :‌"حالت چطوره ؟!"
 • بعضی از رفقا ، فقط به این درد می خورن که نگاهشون کنی ... زل بزنی بهشون !
 • بعضی از رفقا ،‌ فقط به این درد می خورن که برای عمل به پند لقمان پیرامون ادب ، ازشون کمک بگیری !
 • بعضی از رفقا هم به قولی گفتنی فقط به درد رفاقت می خورن و نه بیشتر !‌ (+)
... اما بعضی از رفقا ، فقط به این درد می خورن که دلتو بهشون بدی ،‌دلشون رو قرض بگیری ،‌جای دلاتونو با هم عوض کنید و از این دست کارها ...
 
پ.ن :‌ خیلی دوست داشتم هر کدوم از این بندها رو یه جایی لینک کنم ،‌ بعضی هاشون باید به چند جا لینک می شدن ،‌ بعضی ها هم اصلاً‌ لینک نداشتن . از خیرش گذشتم .
 • ۹۰/۰۵/۲۱
 • محمدمهدی

نارفیق

نظرات (۵)

ما جزو کدام گروه هستیم؟
… اما بعضی از رفقا ، فقط به این درد می خورن که دلتو بهشون بدی ،‌دلشون رو قرض بگیری ،‌جای دلاتونو با هم عوض کنید و از این دست کارها …
هی زندگی!!!
 • محسن رضوانی
 • سلام رفیق
  ما که ظاهرا واسه شما مث چایی لیپتونیم
  انداختیمون دور
  نمی خواهم برایت مثل چای کیسه ای باشم
  شبیه قند باید حل شوم در استکان تو
  قندتیم !
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.