راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

پیروزی ، استقلال

شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰

ساعت یک ربع به ده بود که بعد از دوبار تفتیش داخل محوطه ی نمازجمعه شدیم. داخل بردن مُهر ممنوع بود دیگر چه برسد به تلفن همراه ! البته به لطف تجربه های گذشته هر دویشان که در جیب بنده بود به سلامت به محوطه رسیدند ! نصف بیشتر محوطه پر شده بود و جماعتی که معلوم بود یکی - دو ساعتی منتظر نشسته و حسابی یخ کرده بودند ، هر از چند گاهی بلند می شدند و خستگی در می کردند و دوباره سر جایشان می نشستند.

حداقل دو ساعت مانده بود تا آقا بیاید ! وقتی فکرش را می کردی که دو ساعت باید در این سرما فقط بنشینی و بنشینی ، غیر ممکن به نظر می آمد. باید دو ساعت صبر می کردی تا "و اینک ..." را بشنوی.

از ترس اینکه کسی بیاید گوشی ام را بگیرد ، یواشکی چند تا عکس می گیرم و از هر دری با رفقایم حرف می زنیم تا راه کوتاه شود. از مسائل  دانشگاه گرفته تا برد پرسپولیس و قیمت سکه و خیلی چیزهایی که الان دیگر یادم نیست و لطفش فقط در همان لحظه بود !

نوک انگشتان پاهایم دیگر حس نداشتند ! بلند شدم و رفتم تا آبی بخورم . داشتم بر می گشتم که مجری مراسم "و اینک ..." را گفت و نفهمیدم چی شد و یهو آقا تشریف آوردند! جماعتی که هر کدام یه طرفی نشسته و درازکش بودند به آنی بلند شدند و منظم شروع به شعار دادن کردند. گوشی ام را از جیبم در آوردم و بدون توجه به چیزی شروع به عکس و فیلم گرفتن کردم. چند ثانیه ای گذشت ؛ دیدم نمی توانم بیشتر از این طاقت بیاورم.

گوشی را غلاف کردم و من هم به سیل جمعیتی که خونِ در رگشان را به رهبرشان هدیه می کردند پیوستم . جوانی سمت راستم بود که اشک می ریخت ... صحنه ای بود که هیچ دوربینی حتی دوربین من که آن وسط بود نتوانست ثبتش کند و کسانی درکش کردند که دو ساعت تمام و بیشتر در سرما عاشقانه نشستند و لحظه شماری کردند .

آقا حدود دو ساعت صحبت کردند. ولی این دوساعت کجا و آن دو ساعت انتظار کجا ! حسرت تکرار هر دو ساعت را فقط چند دقیقه بعد از پایان نماز در خودم احساس کردم. از خدا خواستم نماز جمعه بعدی ام را پشت سر امام زمان بخوانم ...

***

عصر آن روز را بعداً می نویسم !

  • ۹۰/۱۱/۱۵
  • محمدمهدی

آقا

نماز

نماز جمعه

ساندیس

نظرات (۲)

حاجی ما رو یادت نره
ما کلا ملتمس دعاییم!
زیبا بود
با احساس بود
همین!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.