راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

میان ماه من تا ماه گردون ...

سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۱
امسال -به اصطلاح- جهادی رفته بودند. تعریف می کرد از اولین تجربه اش و چیزهایی که تا امروز ندیده بود و برایش تازگی و جذابیت داشتند. از جزئیات سفرشان تعریف کرد :

می گفت : منطقه ای که رفته بودند، محروم بود. ولی آن طور که من فهمیدم خیلی بیشتر از یک حسینه ی دوبلکس داشت !  از جمع شصت و اندی نفره شان ، دو سومشان اهل دود و دم بوده اند و مردم روستا گلایه کرده اند ازشان که «چرا در روستا جمع می شوید و سوره دخان می خوانید!» می گفت ، تعدادی بودند در جمعشان که نماز نمی خواندند. صبح ها با موسیقی بی کلام از خواب بیدار می شدند ولی شب ها سوره واقعه هم می خواندند! زمان سال تحویل ، اجازه می گیرند تا آهنگ پخش کنند. مسئولینشان می گویند هر چه می خواهید بگذارید ، فقط صدای زن نباشد ! مذهبی ترهایشان هم می روند تا صحبت های آقا را گوش بدهند. وقتی هم شنید در اردوی ما باید راس ساعت مشخصی از خواب بیدار می شدیم ، اعلام انزجار خود را نسبت به این حرکت مسئولینمان اعلام کرد. هدف از مسافرتشان را با هم بودن رفقا و تازه تر شدن دیدارها عنوان نمود ! نخواستم بیشتر بشنوم . گویا بهشان خوش گذشته بود ، اما نه بیشتر از ما !

یک نکته : این آدم ها اصلا هم بچه ی پایین شهر و چاله میدان نبودند. لا اقل مدرسه شان آن بالاهاست و بیشتر از مدارس ما نداشته باشد، کمتر ندارد. هفته شهدا ندیده هم نبودند. جمع هم کاملاً فارغ التحصیلی بوده و آدم جدیدی را در جمعشان نداشته اند. در یک کلام : مثل ما مفیدی بوده اند !
دو رکعت نماز شکر با معرفتم آرزوست ...
  • ۹۱/۰۱/۱۵
  • محمدمهدی

جهادی

نظرات (۲)

برادر جوان!
بهتر نیست از مسافرت «خودتان» برایمان بیشتر بنویسید تا مسافرتی که در آن حضور نداشتید؟
منتظریم...
چه حالی میده شبها جای واقعه سوره دخان بخونیم!!
راستی بعضیاشون نمازشون قضا میشد؟؟!!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.