راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

اقتراح رازدلی - روایت یکم

جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۱

لبیک به ندایی که خیلی وقت پیش شنیدم !

 موضوع اقتراح:
«اردوی جهادی چه شباهت و تناسبی با فرائض و شعائر اسلامی دارد؟»

ای کاش این سوال به گونه ی دیگری مطرح می شد تا جواب های ناب تری برای آن مطرح گردد. بهتر آن بود که پرسیده می شد : "آیا جهادی شباهت و تناسبی با فرائض و شعائر اسلامی دارد ؟" که این سوال دامنه پاسخ ها را افزایش می داد و هوشمندانه تر می بود اگر می بود. لذا حقیر به پرسش خویش جواب خواهم داد تا هم احسن انتخاب شده باشد و هم پرسش اول را در دل خود داشته باشد!

"آیا جهادی شباهت و تناسبی با فرائض و شعائر اسلامی دارد ؟"

پاسخ این سوال از دو حالت خارج نیست. یا دارد ، یا ندارد.

اگر نداشته باشد ، خود دو حالت است : یکم این که بالفطره چنین چیزی درون آن نباشد و دوم آن است که می تواند داشته باشد ولی تا به امروز نداشته است؛ که همین بر دو قسم است و از آن دو قسم اند اینان : نخواسته است و یا نتوانسته است داشته باشد که این مقوله استثنائاً به سه دسته است : اول یا دستان پنهانی در پس پرده نگذاشته اند این امر محقق شود. دوم افراد تصمیم گیرنده و راس کارِ این حرکت، حاذق نبوده اند و سوم خواست خدای متعال بر آن بوده و "ید الله فوق ایدیهم...". که هر کدام به بخش های مختلفی مشتق می شوند که توضیح مبسوطشان مجال و مقال دیگری می طلبد. اما جهت استغنای مبحث، دلیل سیم شرح و بسط داده می شود که یحتمل، آن، نسبت به دوتای دیگر متقن است. و همان خود سه تاست : یا خداوند -جل و اعلی- خواست خود را خواست مردم قرار داده و مردم آن را نخواهند؛ یا اصلاً و به هیچ وجه من الوجوه رضایت حضرتش بر این امر نیست؛ و یا نعوذ باا... خدای متعال اشتباه می کنند ! که خودِ "نعوذ باا..." بر دو شق است : اینکه خداوند بر اشتباه خویش عالم است و اگر "نعوذباا... مذکور" بر فرض محال صحیح باشد، به قطع چنین است ! و یا اینکه العیاذباا... پروردگار بر تصمیم غلط خویش جاهل است که گفتیم اینطور نیست. و اگر خداوند بر عیب تصمیم خود عالم باشد، با توجه به شناختی که از جناب عز و جلش داریم، اشتباه خویش را هر چه سریع تر اصلاح کرده و بر آن پا فشاری نمی کند.

لذا چنین نتیجه می شود که حرکت های جهادی اگر در گذشته ، شباهت و تناسبی با فرائض و شعائر اسلامی نداشته باشند، امروز به فضل الهی، هم شباهت دارند هم تناسب و این بحث تمام است! حالا اینکه دیگر چه شباهت هایی موجود است میانشان را بروید پیدا کنید. اصل این مساله بود که حقیر آن را حل و فصل نمودم و عرصه را باز گذاشتم برای دیگران که به بحث و تبال نظر راجع به چند و چون آن بپردازند. یادمان باشد : همه کارها را قرار نیست ما انجام بدهیم.

از سر تقصیرات ما بگذرد و قرار دهدمان در زمره ی عاکفان کویش

والسلام

  • ۹۱/۰۱/۱۸
  • محمدمهدی

رازدل

اقتراح

جهادی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.