راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

بدون تردید ...

جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱

من یقین دارم سکان دار انقلابی به عظمت انقلاب اسلامی، برای هر کلمه از صحبت هایش منطق و دلیلی ویژه دارد. اینکه در لا به لای حرفهایشان هر از گاهی ساعت بالای حسینیه را نگاه می کنند تا مثل همیشه سر ساعت کلامشان را به پایان ببرند، خود گواه دقت ایشان است.

با این تفاسیر به نظرم از خرج کردن زمان در هر موضوعی توسط ایشان، می توان به اهمیت و نگاه و منظورشان پی برد. در این زمینه ، همیشه دقت می کنم که بعد از هر سخنرانی ، تمرکز جامعه و به ویژه جماعت ولایی روی کدام قسمت از صحبت های ایشان است. می خواهم بفهمم مردم بیشتر دوست دارند چه چیزی را بشنوند تا اینکه توجه کنند چه چیزی بیشتر باید شنیده شود.

در صحبت های اخیر ایشان در تاریخ 20 بهمن ماه که در جمع فرماندهان و افسران نیروی هوایی ایراد نمودند، تمرکز عمده شان روی موضوع دشمن و به طور ویژه آمریکا بود. فکر می کنم اساسی ترین موضوع نظام در چند ماه آینده تقابل ایران با استکبار و به معنای دقیق تر آمریکاست. در شرایط بد اقتصادی حال حاضر، دشمن می خواهد از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرد و راه در رو از این مشکلات را در نظر مردم، پایان مخاصمه با خود نشان دهد. دشمن ملعون قصد دارد از در مصلحت اندیشی جامعه وارد شود و دست روی تفکر به ظاهر عقلانی عده ای سست ایمان بگذارد و توجه قاطبه ی جامعه را از روی نصرت همیشگی الهی که از روز اول جوانه زدن انقلاب اسلامی برایمان گفته اند و چند قلمش را خودمان درک کرده ایم ، منحرف کنند. شاید امروز بیشتر از هر روز دیگر روحیه ی استکبار ستیزی است که تصمیم ساز می شود تا انقلاب با حداکثر سرعت در مسیر همواری که با نه گفتن به آمریکا پیش رو دارد به جلو حرکت کند و یا اسیر سنگ اندازی های دشمن شود.

در انتخابات پیش رو که تنها امید دشمن برای عملی کردن افکار سیاهش است، نامزدی لایق صندلی خدمت است که صراحتا و بدون هیچ مصلحت اندیشی و شترسواری دولا-دولا ، مواضع اخیر رهبری را دستور کار خود و دولتش قرار دهد.

Untitled-1

به  اطرافیان خودمان هم بفهمانیم که مساله شماره یک جامعه و انقلاب اسلامی چیست و رهبر عزیز چند بار در برهه های مختلف بر لزوم نپرداختن به حواشی هشدار داده اند و آن را خواست مستقیم دشمن دانسته اند. امروز هر صفحه ی اینترنت را که باز می کنی، فحش و کنایه در انواع قالب های محتوایی مختلف توسط نیروهای ارزشی در زمینه ی بداخلاقی های مسئولین است که از در و دیوارش می بارد. حسرت انرژی هایی را خواهیم خورد که امروز به جای اینکه صرف توجیه قشر خاکستری جامعه شود، برای تهییج همدیگر خرج می کنیم و حس می کنیم که مشغول کار انقلابی هستیم.

 من به شما عرض میکنم؛ با اعتمادى که ما به وعده‌ى الهى داریم - و وعده‌ى الهى حق است و صدق است - بدون تردید خداى متعال این ملت را، هم در این مرحله، هم در همه‌ى مراحل آینده، بر دشمنانش پیروز خواهد کرد.
 بیانات در دیدار مردم قم ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
 توضیح نمودار : محاسبه درصدها بر مبنای شمارش کلمات به کار رفته در موضوعات است.
  • ۹۱/۱۱/۲۰
  • محمدمهدی

جامعه

آمریکا

رهبر

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.