راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

انتخاب ما

شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲

این نوشته ، همانطور که از تاریخش پیداست ؛ موقعی نوشته شده که چند ساعت از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری می گذرد. ناراحت هستم ولی قصد ندارم خودم را از همه ناراحت تر نشان بدهم چون نسبت به باقی دوستان کمتر برای اسلام و انقلاب زحمت که چه عرض کنم ، کاری انجام داده ام. اما امشب دل گرفته ای دارم از چند مورد و می نویسم تا حس و حالم برایم بماند و از یادم نرود.

اول اینکه من در بین طرفداران سبزی ها بزرگ شده ام. نصف بیشتر رفقایم از عناصر اغتشاشگر و معترض بودند که به لطف دیگر رفقای امروزم چپ و راست شدند و رفتند پی کارشان و ما به عنوان ورشکسته در روزگار رفاقت ماندیم. امروز اما خوشحالند و دست از مزخرف نویسی بر نمی دارند. خودشان را از تک و تا نمی اندازند ؛ که تا یادم هست اینطور بوده اند و چیز عجیبی نیست حکایت این شب های خیابان ها و کوچه های شهر.

دوم ؛ مردم این سرزمین که به دست خودشان سرنوشتشان را رقم زدند. سخت گذشت بهشان که احساس کردند منجی می خواهند و حق هم دارند که وضع موجود را به نحو احسن تغییر بدهد. خوشحالند و فیلشان یاد هندوستان زمان اصلاحاتشان کرده اند. این مردم ، همان مردمی اند که همیشه با کم و کاستش بوده اند ؛ غر شان را می زدند در تاکسی ها و اتوبوس ها و فحششان را هم می دادند اما هم وطن بودیم. در هیئت ها و دسته ها با هم سیاه می پوشیم و نیمه شعبان شربت و شیرینی شان را می خوریم ! این مردم باید برسند به آنجا که خودشان بیایند و دست بگذارند روی انقلابی ترین افراد. باید برسند به آنجا ؛ نه از روی شکم سیری و چشم و هم چشمی و از لج این و آن !

سوم ؛ رفقای حزب اللهی که دل و دماغ ندارند امشب اما دل داری می دهند همدیگر را ، امیدوار می کنندت و مصداق می آورند از سنت های خداوند. کریمانه برخورد می کنند و اگر درشتی بشنوند با ملایمت از آن می گذرند.

چهارم ؛ دیگر رفقای حزب اللهی که صرفا آسیب شناسی قضایای پیش آمده را با هدف جناح روبرو پیگیری می کنند. استدلال می کنند که ممکن است در جای خودش درست باشد که شما باید با ما می بستید و شما باید فلان می کردید و بهمان. بعضیها زیرآب همه چیز را از دم زده اند و به وجود رقیب مقابل اشکال گرفته اند که خود داستان جدایی است. چه آنها که ما جلیلی ها را می زنند و چه رفقای طرفدار جلیلی که بدون استدلال فقط شعار می دهند ؛ همه شان انگار یادشان رفته اشتراکات را ؛ از یاد برده اند آن روزگار را ؛ که فراموشی شان گذراست و بعد خوابیدن شلوغی ماجرا ، به روز اول بر می گردند ؛ انشاءالله

و پنجم ؛ من که بعد از اعلام قطعی نتایج ؛ برای تغییر روحیه به مسجد محل رفتم. بین دو نماز جناب پیش نماز حرفهای متداول پیروزی ملت ایران و حماسه سیاسی و ... را زدند و البته یک بند اضافی که تملق جناب روحانی بود که ناشی از خوشحالی زاید الوصف شان بود. در هنگام خروج ، از بد حادثه با حاج آقا روبرو شدم و بد مستی امشب را سرشان خالی کردم که الحق و الانصاف مثل برق گرفته ها ، فیوزشان پرید ! خدا ببخشد من سر تا پا تقصیر را.

و ششم ، رهبری که امشب برایش گریه کردم ؛ شاید میلشان چیز دیگر بود و راضی به رضای خداوند شدند. کسی که بهتر است مثل من برایشان ننویسد که حقیقتا جسارت است به محضرشان.

و هفتم ؛ صاحب مان ،

و هشتم خدای صاحب زمان مان !

  • ۹۲/۰۳/۲۵
  • محمدمهدی

رفقا

انتخابات

نظرات (۴)

سلام
میدونید چیه از دیروز کلی پیامک بهم رسیده که برا سلامتی رهب صلوات و این حرفا
جالبه ها خودمون خون به دلش کردیم
خودیم بی بصیرتی نشون دادیم
منم اشکم درومد ولی ناخوآگاه
اصلا سعی نکردم ارادی اشک بریزم
نمیدونم از سر چی بود ولی هر چند دقیقه یه بار چشمام اشک حلقه میزد
درد نون فقط واسه بچه حزب الههی ها درد نیست برلدر من
درد آزادی داره خفشون میکنه
دیشب داشتم دیوونه میشدم از صدای پای رقص و پایکوبیشون
داشتم خل میشدم از بی حیایی دخترا
میدونی چیه نمیدونم ایناتا کی روی کارن ولی رسما باید دور دین و مذهب و فرهنگ رو خط قرمز بکشیم
تو دولت قبلی هرکاری دلشون خواست کردن همه وای به داد این دولت برسه
دلم از این میگیره که گندشون دیروز گفته:هیچ جای تردیدی وجود نداره تقلب نشده و انتخابات در صحت کامل برگزار شده
آقایون عقل کل کنار نکشیدن،مردم چرا اجماع نکردن رو یه نفر
از اولم بازی دوسر باخت بود برادر من وقتی تو یه کفه ی ترازو یه نفر بود و تو کفه ی دیگه پنج نفر
الان کاری جز توکل بر نمیاد از دستمون
امروز میخوام برم دانشگاه ولی روم نمیشه
دوست ندارم برم خیابون...
سوالی داشتم از جناب نفس! :
دیشب (برا فوتبال کوفتی) هم که رقص و پایکوبی و بی حایی کردند هم [........] ؟!
یا گیر، جای دیگریست...؟!
سلام
ببخشید چون وبلاگ رضا.م تعطیله اینجا نظر میذارم
آقا رضا من یه ذره دوزاریم کجه...
من منظورتونو متوجه نشدم
میشه بیشتر توضیح بدین؟!
من اصلن از اینکه گیر کار کجاست حرف نزدم
از ناراحتی روز بعد انتخاباتم گفتم
شب فوتبال هم "فقط خدا" میدونه من چی کشیدم...
فکر نمیکنم نیاز به توضیح باشه که فرهنگ و دین و مذهبمون رو خراب کردن
این خراب شدن هم از زمان خاتمی شروع شد
تلاش های این دولتم نتونست درستش کنه تازه خیلی از کاراش بدتر هم کرد
فکر نمیکنم حرف مخالف و متضاد نظر شما رو گفته باشم!
حالا این تندی از کجا اومده...
الله اعلم
یا حق
فقط امیدوارم آقا رضا توهین نکرده باشن به حقیر
که ما این چند وقته هر بی احترامی که دیدیم از مدعیان اخلاق بوده...!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.