راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

دره گاوان

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲

به لطف خدا ، امسال مهمان مردم روستای شریف آباد دیواندره ی استان کردستان هستم. شهرستانی سنی نشین با جمعیت پنجاه هزار نفره که روستاهایش از تماشای سیمای جمهوری اسلامی ایران محرومند. بعد از عملیات گسترده ای که دو سال پیش توسط سپاه انجام شد هیمنه ی اشرار شکست اما پس مانده های کومله و پژاک همچنان در روستاها مخفیانه زندگی می کنند و همین ماه قبل در کمینی که در راه گذاشته بودند دو نفر از پاسدارها را به شهادت رسانده اند. دو سال پیش ، در سفر شناسایی ، موشک های سپاه بچه ها را حسابی با منطقه آشنا کرد! 

در قصه ی خدمت رسانی به مناطق محروم، به این نتیجه رسیده ام که در هر حوزه ، بدون تکیه بر تخصص و تجربه، گره از کار مردم باز کردن کار سطحی است و در دراز مدت به بی اعتمادی آنها می انجامد و همچنان بر این باورم که از جهادی گفتن و نوشتن همچنان لقمه ی بزرگتر از دهانم است !

  • ۹۲/۰۵/۲۲
  • محمدمهدی

نظرات (۲)

سلام
خوش به سعادتتون
خداوکیلی من نمیدونم امسال شرکت کنم یا نه
وقتی واقعا کاری از دستم بر نمیاد و چیزی در چنته ندارم


به نظرتون اگه کسی کاری بلد نباشه نباید بره؟
بازم آقایون راحترن چون هیچ کاری هم از دستشون برنیاد،کار یدی میکنن ولی برا من که جهادی خلاصه شده تو کار فرهنگی،واقعا نمیدونم رفتنش دخل و تصرف بیت الماله یا نه
موفق باشید
التماس دعا
یا حق
اما جهادی با تخصص هم اونطور که باید اساسی نیست. ما که آخرش به این رسیدیم که اگر می خوای کاری کنی، باید بری اونجا زندگی کنی تا بفهمی واقعا چه کاری لازمه. نه اینکه از دور کلیات رو ببینی و بشینی طرح بدی برای رشد منطقه. اما چون این کاره نیستیم، بد نیست مهره های مطلع و تأثیر گذار بومی منطقه رو پیدا کنیم و از اونا بپرسیم چه کاری لازمه. مثلا معلم ها یا مسوولان خوش نام و با سابقه.
البته به نظر من، دوره ی جهادی گذشته ...
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.