راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

امضا

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

استاد خطمان خاطره ای را تعریف می کرد : زمانی که تازه شروع کرده بودم به خطاطی حسابی در بانک باز کردم. یکسال به طور جدی به تمرین خط پرداختم و توانستم پیشرفت خوبی داشته باشم. روزگار طوری گشت که برداشتی از حسابم نداشتم. بعد از یک سال به بانک مراجعه کردم برای گرفتن مقداری پول. پس از امضای برگه ی برداشت ، کارمند بانک به سراغ پرونده ام رفت تا امضایم را با امضای حساب تطبیق دهد. من که از پشت باجه حرکات او را دنبال می کردم ، فهمیدم با وسواس بسیار هر دو امضا را نگاه می کند. بعد از اینکه به نتیجه ای نرسید از همکاران دیگرش کمک گرفت و بعد از دقایقی پیش من آمد و گفت : متاسفانه امضای شما با امضای حساب همخوانی ندارد ! بعد از تعریف کردن قضیه ی تمرین خط و نشان دادن سند و مدرک برای اثبات خودم ، با وساطت رئیس شعبه قضیه ختم به خیر شد.


حدود دو سال بعد از افتتاح حساب ، به دلیل اینکه تراکنش های بانکی ام اغلب از طریق کارت انجام می شد ؛ به بانک مراجعه ای نداشتم. احتیاج بود تا مبلغ زیادی را به صورت نقد دریافت کنم. پس از پر کردن برگه ی برداشت ، کارمند محترم بانک گفتند که امضایم با امضای حساب مطابقت ندارد و از من خواستند شبیه امضای حساب امضا کنم و برای کمک بیشتر مانیتورشان را به سمت من چرخاندند و من سرمشق گرفتم و نهایتا با دو امضایی که با تغییر فرم دادن لب و لوچه ی کارمند بانک متوجه شدم همچنان شباهتی به امضای حساب ندارد ، مبلغ را دریافت کردم !
در راه برگشت بودم که از بانک تماس گرفتند و گفتند کارت ملی ام را جا گذاشته ام ...

نتیجه گیری جامعه شناختی : پیشرفت جوامع باعث پایین آمدن تعهد کار می گردد !!
نتیجه گیری فلسفی : امضای هر شخص در لحظه برای او تعریف می شود و در لحظه ی بعد دیگر امضای او نیست !
نتیجه گیری معتدل : ماه رمضان ماه رحمت است و عید فطر نیز عید رحمت ؛ بیایید دل ها را به هم نزدیک کرده و امضاهایمان را یکی کنیم !
نتیجه گیری مکانیزاسیونی : بانکداری الکترونیک باعث تقویت و بهبود مبادلات اقتصادی می گردد.
نتیجه گیری مجلسی : احسنت ... احسنت !!

  • ۹۲/۰۵/۲۳
  • محمدمهدی

خط

نظرات (۱)

سلام
من اگر یک صفحه آ4 را هم پر از امضا کنم، دو تا امضا یکسان پیدا نمی کنی. اما تا حالا هیچ کس نگفته شبیه نیست. حتی وقتایی هم که پشت برگه دو تا امضا می خوان، با اینکه تابلو با هم فرق داره قبول می کنن!
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.