راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

لب جوی نشینی

سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵

در راهروهای خلوت و سوت و کور ساختمان آمریکایی ساز دانشگاه قدم می زنم و به پنج سال عمر رفته می اندیشم. آمده ام تا مهر تمام بر چهارسال اول بزنم و جویای حال مسئولین محترم بشوم که چرا من را بعد از سه ترم غیب شدن هنوز اخراج نکرده اند ؟!


در راهروهای خلوت و سوت و کور ساختمان آمریکایی ساز دانشگاه قدم می زنم و به این فکر می کنم که چقدر شبیه این فیلمهای روشن فکری شده ام !


پ.ن : وقتی حسش بود، عقلش نبود و الان که کمی عقل آمده حسی نمانده. کار دنیا برعکس است !

 • ۹۵/۰۹/۰۲
 • محمدمهدی

دانشگاه

نظرات (۳)

 • محمد امین
 • چه جالب
  تازه اولشه. راه های رسیدن به خدا بسیار
  وقت کردی سری بزن دو کلام زیارت ت کنیم
  راغبـ:
  دیروز خدمتتون رسیدم. سرتون شلوغ بود مزاحم نشدم.
  در عوضش ما عمرمون رو توی ساختمون کارخونه آدامس خروس نشان گذاشتیم، جیم هم نشدیم اما بجز فضولات متفکران سیگار بدست و قلیون کش و مشروب خور چیزی بارمون نکردن. الان درگیریم که چرا هنوز هیچ غلطی برای مملکتون نکردیم! ولی دنیا همش یه نصفه روزه تا چشم بهم بزنیم باید جواب پس بدیم
 • محمد امین
 • سلام
  من که سرم شلوغ نبود. اتفاقا از دفتر هم که گفتن اومدی، اومدم توی راهرو کلی منتظر شدم که بیای بالا امام خبری نشد. از بلندگوی مدرسه هم صدات کردم خبری نشد
  کجا غیب شدی اخوی؟
  راغبـ:
  کلی شرمنده شدم که اینجوری !!
  طبقه اول گیر کردم تا اذان !
  کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.