راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

جانان هر آنچه می طلبد، آنم آرزوست...

راغبـ

هیچ وقت هم نباید خسته بشویم.
شنفتید آیه‌ى قرآن را
«فاذا فرغت فانصب»
وقتى از کار فراغت پیدا کردى،
یعنى کارت تمام شد،
تازه قامت راست کن،
یعنى شروع کن به کار بعدى؛
توقف وجود ندارد.
«فاذا فرغت فانصب.
و الى ربّک فارغب»؛
با هر حرکت خوبى که به سمت
آرمانهاى پذیرفته شده
و اعلام شده‌ى اسلام حرکت کنید،
این، رغبت الى‌اللّه است.
البته معنویت، ارتباط دلى با خدا،
نقش اساسى‌اى دارد.
این را باید همه بدانند.
حضرت آقا
۱۳۹۱/۰۶/۲۸

مانیفست ثابت


مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.
مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
توضیحات بیشتر


بدانید که خدای متعال پشتیبان شما است؛ در این هیچ تردید نکنید که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکم». همّت ما باید این باشد که ان تنصروا الله را تأمین کنیم؛ خدا را نصرت کنیم. اگر نیّت ما، عمل ما، حرکت ما تطبیق کند با ان تنصروا الله، دنبالش ینصرکم حتماً وجود دارد؛ وعده‌ی الهی تخلّف‌ناپذیر است. این حرکت را دنبال کنید، این کار را دنبال کنید؛ این جدّیّتها را دنبال کنید؛ آینده مال شما است. دشمنان اسلام و مسلمین، هم در منطقه‌ی غرب آسیا شکست خواهند خورد، هم در مناطق دیگر؛ هم در زمینه‌ی امنیّتی و نظامی شکست خواهند خورد، هم به توفیق الهی در زمینه‌های اقتصادی و در زمینه‌های فرهنگی؛ به شرط اینکه ما کار کنیم. اگر ما پابه‌رکاب باشیم، اگر ما بدرستی و به معنای واقعی کلمه حضور داشته باشیم، پای کار باشیم، قطعاً دشمن شکست خواهد خورد؛ در این هیچ تردیدی وجود ندارد.

۱۳۹۴/۰۷/۱۵

شهدائنا،عظمائنا

عکس و ایده از beyzai.ir
تکلیف


اكنون ملت ايران بايد عقب‌افتادگى‌ها را جبران كند.اينك فرصت بى‌نظيرى از حكومت دين و دانش بر ايران، پديد آمده است كه بايد از آن در جهت اعتلاى فكر و فرهنگ اين كشور بهره جست.
امروز كتابخوانى و علم‌آموزى نه تنها يك وظيفه‌ى ملى، كه يك واجب دينى است.
از همه بيشتر، جوانان و نوجوانان، بايد احساس وظيفه كنند، اگرچه آنگاه كه انس با كتاب رواج يابد، كتابخوانى نه يك تكليف، كه يك كار شيرين و يك نياز تعلّل‌ناپذير و يك وسيله براى آراستن شخصيت خويشتن، تلقى خواهد شد؛ و نه تنها جوانان، كه همه‌ى نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.
حضرت آقا
1372/10/4
ییلاق


قسمت خشن و درشت ساقه ها و برگهای گندم و جو و امثال آن که در زمین پس از درو ماند را کلش گویند
بایگانی
رازدل

راغبـ به لطف خدا عضوی از باشگاه وبلاگ نویسان رازدل است!

عَلَمِ سیاه

يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲

امروز یک اتفاق جالب افتاد و باعث شد چند دقیقه واقعا از ته دل بخندم ! سه تا از رفقا که از دور و نزدیک می شناسمشون مطلبی رو روی وبلاگشون گذاشتند که از نوشته ی بنده ی خدایی توی گوگل پلاس برداشته بودند. بعدش اون بنده ی خدا در پلاس اشاره ای به قانون نا نوشته ی رعایت حقوق مولف کرد و رفقای ما (که از دور و نزدیک ...) واضح تر تو وبلاگشون به نویسنده متن اشاره کردند. شاید همین داستان و طرح اون در محیط پلاس باعث شد که خلق الله از سر کنجکاوی هم شده به وبلاگ مذکور سر بزنند . این اتفاق دلیل این شد که آمار بازدید بیشتر بشه. بعد از این بود که آمار، تصاعدی بالا رفت و سیل مخاطب به وبلاگ سرازیر شد ! بعد کاشف به عمل اومد که یک سایت خبری به مطلب لینک داده و سایت های دیگه هم  بعد از اون ، اشاره ای به مطلب کردند.همین باعث شد تا  وبلاگی که میانگین نظرات هر مطلبش به 12 تا هم نمی رسید ، حدود 150 نظر مختلف رو برای همین نوشته داشته باشد و البته سیل طرفداران حسن روحانی و بعضا ضد انقلاب. این کلیات ماجرایی بود که من دیدم و فهمیدم. اما چند نکته :

Capture

  1. گاهی وقتی در پلاس ، پلاس هستم از این آیات یاد می کنم و تنم می لرزد : بسم الله الرحمن الرحیم. قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ. الَّذِینَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ. وَالَّذِینَ هُمْ عَنِ اللَّغْوِ مُعْرِضُونَ ... آن قسمتی که از کسانی که از بیهوده رویگردانند یاد می کند. یعنی جماعت بیکار در اینترنت و پلاس بیداد می کند !
  2. چه بسیار نویسنده ای که هنرمندند و ارزشی اما هنرشان به منصه ظهور نمی رسد و ما نمی توانیم آنها را ببینیم. این داستان شبکه توضیع تولیدات ارزشی واقعا جدی است به خصوص در محیط اینترنت و فضای مجازی.
  3. مخاطب به دنبال کار خوب و متفاوت است. اگر کسی بتواند همیشه قوی کار کند به مرور زمان مشتری هایش بیشتر می شود به شرطی که همیشه در اوج بماند و مانند امثال ما برای دل خوشش ننویسد و کار نکند.
  4. بعد از هجمه ای که به این وبلاگ شد ، یاد زمان فتنه افتادم و دعوا در اینترنت. یادم می آید حسین قدیانی در وبلاگش نوشت « وضو می گیرم و پای رایانه ام می نشینم تا جواب فحاشی آن جماعت معلوم الحال را بدهم !» دقیقا فضای جنگ برایت تداعی می شد. اگر کسی واقعا بخواهد انقلابی باشد ، در همه جا می تواند تاثیر گذار باشد. همان داستان کار در جمهوری اسلامی و مرکز عالم !
  5. اینکه حرکتهای ما کاری به کسی ندارد و صدایی از کسی بلند نمی کند و انگار بود و نبودمان فرقی نمی کند احتمالا باید باعث گریه شود !
  6. این وبلاگ می تواند با اتفاقی که برایش افتاده (مشیت الهی) بهتر است در فعالیتش مصمم تر عمل کند  -البته بنا به تشخیص صاحبانش ! - .
  7. باید برای خودمان یک فکر اساسی کرد ؛ با این وضعیت به جایی نمی رسیم !
  • ۹۲/۰۳/۲۶
  • محمدمهدی

بدیعی

ویژه

راغب

وبلاگ

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.